Zabıta ve Vatandaş Arasındaki Gerginlik!

Çaybaşı ilçesi İlküvez Mahallesi’nde zabıta personeli ile vatandaş arasında çıkan gerginlik kamuoyunda tepkilere sebep oldu. İddiaya göre kavgaya dönüşen tartışmada yumruklar konuşurken çevredeki vatandaşlar olaya müdahale etti. Kolluk kuvvetlerinin de müdahil olduğu kavgada kimin kime vurduğu bilinmezken, tüm oklar zabıta personeline çevrildi. Kavganın taraflarından 19 yaşındaki Muhammet Ergin’in babası “Zabıta oğlumun üstüne yürüdü, gömleğini yırttı” derken, Zabıta personeli Ali Bayır ise “Bana küfür etmeye başladılar, yola atlayıp üstünü başını yırttı, ne olduğunu anlayamadım” şeklinde konuştu.

15.07.2022
452
Zabıta ve Vatandaş Arasındaki Gerginlik!

Zabıta Zihinsel Engelli Oğlumu Dövdü, Şikayetçiyim!

19 yaşındaki Muhammet Ergin’in babası İsa Ergin, gazetemize konuşarak, çocuklar arasındaki bir şakalaşmanın zabıtanın fevri tavrı ile kavgaya dönüştüğünü ve zabıtadan şikayetçi olduklarını söyledi.  

“Pazartesi günleri İlküvez’in alışveriş günü ve bölgenin en kalabalık pazarı kurulur. Arkadaşlar buluşur, alışverişler yapılır sohbetler edilir. Benim oğlum da bir arkadaşıyla şakalaşırken başka biri kavga ediyorlar diye zabıtaya ihbarda bulunmuş. Sonra zabıta Ali Bayır, olay yerine geliyor ve oğlum Muhammet ve arkadaşı olayın kavga olmadığını söylüyor. Oğlum olayın büyümemesi için söylemlerde bulunsa da zabıtanın oğlu çocuklarla münakaşaya giriyor. Bu sırada çevredeki vatandaşlar da çocukları ayırmak için hamle yapıyor. Zabıta Ali Bayır, çocukları ayırmak yerine benim oğlumun üzerine gidiyor ve gömleğini yırtarcasına ona saldırıyor. Benim oğlum zihinsel engelli ve epilepsi hastası. Ben gerekli yerlere şikayetimi yaptım ve bu işin peşini bırakmayacağım. Burası kavga yeri değil.” şeklinde konuştu.

Zabıta Personeli: “Genç Kendini Yola Attı, Üstünü Başını Yırttı!”

Çaybaşı Belediyesi bünyesinde görevli Zabıta personeli Ali Bayır ise Gazeteci Talip Kocakoç’a yaptığı değerlendirmede şu ifadeleri kullandı:

“Pazartesi İlküvez’de büyük bir kavga oldu. Farklı küçük çaplı kavgalar da oldu ve müdahale ettik.  Aşağıda parkta İsa Ergin’in oğlunun biriyle kavga ettiği haberi geldi. Bunu benim çocuğum da görüyor. Muhammet benim oğluma da “Sana da soracağım” şeklinde konuşmuş. Oğlum beni aradı durumu anlattı. Ben de İsa’yı aradım ve olayı sakince çözelim dedim. Şikayetçi olup olmadığını sordum ve şikayetçi olmadıklarını söylediler.

Olay yerine gittim ve meseleyi öğrenmek istedim. İsa’nın oğlu bana küfür etti ve ben bunun yanlış olduğunu söyledim. Ben pazarcının patates arabasına yaslandım bekliyorum, olayın ne olduğunu anlamaya çalışıyorum. O arada askerler geldi, askerin yanında bana küfür etti ve beni bıçaklayacağını söyledi. Askerler bunları götürdü ve beni de çağırdılar. Gömleği benim yırttığımı söylemişler ama ben dokunmadım bile çocuğa. Pazarcıların hepsi de şahidim. Benim müdahalem dokunmam olmadı. Çocuk kendini yolun ortasına attı ve üstünü başını yırtmaya başladı. Olay bundan ibaret.”

Kamuoyunda “İlküvez kavgaların adresi mi?” şeklinde ses bulan olaya ilişkin kolluk kuvvetleri ve yetkililerin incelemeleri sürüyor.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.