Site Hakkında

Değerli Çaybaşı sakinleri;

Çaybaşı Gazetesi, daha öncesinde düşünce olarak var olan, sonrasında ilçemizden bir öğretmen ve gazeteci arkadaşın aynı fikirde buluşarak güç birlikteliği ile hayata geçirdiği bir projedir. Çalışma, ilçenin medya kaynaklarında yer almaması ve bölgedeki cazibenin fark edilememesi yönündeki fikir alışverişi neticesinde vücut kazandı.

Gazetemiz Çaybaşı’mızın medyada yer almasına önayak olarak, kültür sanattan edebiyata, sağlıktan spora kadar birçok alanda bölgemizin önemli destinasyonlarını öne çıkarmayı ilke edinmiştir. Yine yayınlarımızın turizm anlamında tanıtıcı faaliyetleri de bulunmaktadır.

2022 Ocak ayında deneme yayınları ile başlayan süreç gelinen noktada ilçe haberlerini ulusal yayınlara taşıyan bir nitelik kazanmıştır.

2022 Mayıs ayı itibariyle yayınlarını kaliteli içerikler ile devam ettiren Çaybaşı Gazetesi, ilçe geneli ve bölgedeki gelişmeleri takipçilerine ulaştırmak adına özveri ile çalışmaktadır.

Vatandaşlarımızdan gelen fotoğraf, Video gibi veriler de dikkatle incelenip araştırıldıktan sonra uygun görülmesi halinde haber haline getirilmektedir. Faaliyet alanımız hiçbir şekilde siyasi bir taraftan destek almamaktadır.

Gazetemizin resmi ofisi henüz Ünye’de olmakla birlikte, ticari faaliyetlerimiz tüzel kişilik olarak vergi mükellefiyeti altındadır. Gazete yönetimi, 10 yıl üzeri gazetecilik mesleki çalışması bulunan, hepinizin tanıdığı bir isim tarafından idare edilmektedir. Bunun yanı sıra gazetemiz bünyesinde iki çalışan bulunmaktadır.

Çaybaşı genelinde haber anlamında yayın yapan başka bir yayın kuruluşu henüz bulunmamakla birlikte tanıtım amaçlı kurulan sosyal medya hesapları varlığını sürdürmektedir.

İlginize Teşekkür Ederiz…