DEVA Partisi’nden Ünye’ye Dikkat Çeken Öneri!

Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) Ünye İlçe Başkanı İrfan Tosun, Çakırtepe’de bulunan Atatürk silüetinin yeniden ışıklandırılması ve Ünye’nin sembolü olması için bir çalışma başlatacaklarını söyledi. Tosun, 44 yıllık Ünye’nin gönlüne taht kurmuş bir eserin şuan, önüne kurulan işletme sebebiyle Karadeniz sahilinden görülemediğine işaret etti. Aynı zamanda Ünye Çevre ve İnsan Hakları Koruma Derneği Başkanı olarak faaliyetlerini sürdüren Tosun, işletmenin silüetin öne çıkarılması için sunulacak çalışmaya sıcak bakmaması durumunda mahkemeye vereceklerini de sözlerine ekledi.

02.07.2022
113
DEVA Partisi’nden Ünye’ye Dikkat Çeken Öneri!

Tosun: “Atatürk Yeniden Ünye’nin Simgesi Olsun”

Alp Tv Ünye Stüdyolarında Gazeteci Talip Kocakoç’un konuğu olan Deva Partisi İlçe Başkanı İrfan Tosun, yaptığı değerlendirmede şu ifadelere yer verdi:

“Çakırtepe’de bir işletme var. Bu işletmenin yanında bizim çocukluğumuzda bir Atatürk büstü yapıldı. 78’li yıllarda olması lazım etrafı da ışıklandırılan güzel bir çalışma yapılmıştı orada. Eski fotoğraflarda var iken şimdi görünmüyor oradaki Atatürk büstü. Şimdi önüne bir restoran ve kafeterya yapıldı. Önüne de ağaçlar gelince şimdi görünmüyor. Biz de Ünye Çevre ve İnsan Hakları Koruma Derneği başkanlığının yanı sıra DEVA Partisi Ünye İlçe Teşkilatı olarak bir çalışma başlatıyoruz. Çakırtepe’deki Atatürk büstünü tekrar canlandırmak, onarımı yapmak istiyoruz. Gelin burayı tekrar ışıklandıralım, tekrar orası bizim Ünye’mizin simgesi olsun.”

“Yıkmak Taraftarı Değiliz, Gerekirse Mahkemeye Vereceğiz”

“Biz hiç kimsenin mekanının yıkılmasını istemiyoruz ama buradaki meseleyi ne gerekiyorsa o şekilde çözüme kavuşturalım. Ünye sahilinden geçerken Çakırtepe’deki Atatürk silüetinin tekrar canlanması için her çalışmaya seve seve destek veririz. Eğer bu mesele çözüme gelmezse ve işletme sahibi bizim teklifimize sıcak bakmazsa işletmeyi mahkemeye vereceğiz. Ünye Çevre ve İnsan Hakları Derneği olarak buradaki işletmeyi üzgünüz mahkemeye vereceğiz. 78 yılından bu yana oradaki Atatürk silüeti Ünye’nin gönlüne taht kuran 44 yıllık bir eser. Başka yere taşınmasına da müsade etmeyeceğiz.  Biz Ünye’nin güzel olmasını istiyoruz.”

Başkan Tosun, yaptığı değerlendirmede Ünyeliler olarak bu şehrin güzel olmasını istediklerini belirterek Ordu Büyükşehir Belediyesi’nin Ünye’ye yatırım ve hizmetten çok makyaj yapma derdinde olduğunu sözlerine ekledi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.