ÇAYBAŞI ATATÜRK ORTAOKULU’NA “DİJİTAL DÜNYA’YA ÖZEL BİR MERHABA” HİBE DESTEĞİ

Çaybaşı Atatürk Ortaokulu öğretmen ve öğrencilerinin hazırladığı Erasmus+ KA122 SCH “Dijital Dünya’ya Özel Bir Merhaba” başlıklı Erasmus projesi Türk Ulusal Ajansı tarafından hibe desteği almaya hak kazandı. Bu yıl Ordu ilinden toplam dört proje hibelendirmeye hak kazanırken bu projelerden birinin Çaybaşı ilçesinden olması heyecan uyandırdı.

22.08.2022
283
ÇAYBAŞI ATATÜRK ORTAOKULU’NA “DİJİTAL DÜNYA’YA ÖZEL BİR MERHABA” HİBE DESTEĞİ

Atatürk Ortaokulu öğretmenleri Fatih Yıldırım, Esra Yıldırım, Hülya Söğüt ve İsmail Kaya tarafından hazırlanan “Dijital dünyaya Özel bir merhaba” adlı proje kurs, işbaşı, gözlem ve öğrenci hareketliliği olmak üzere toplam 3 hareketten oluşuyor. Bu kapsamda öğretmen ve öğrenciler Avrupa’nın çeşitli şehirlerinde eğitimler alacaklar. Aldıkları eğitimin ardından okul ve ilçede yaygınlaştırma çalışmaları ile proje süreci devam edecek.

Özel Öğrencilere Katkı Sunacak

Projenin amacı ise özel eğitime muhtaç çocukların gelişimi ve toplumsal birlikteliğe daha uyum sağlayabilmesi adına eğitimde kalıcılığı sağlamak. Bu detayda daha somut öğrenme sağlamak için eğitimde yenilikçi dijital materyaller kullanmak, yaparak, görerek, yaşayarak öğrenmeyi sağlamak.

Proje başlangıcı 31 Aralık 2022 itibari ile olacak ve bir yıl sürecek. Çaybaşı Atatürk Ortaokulu “Dijital Dünya’ya Özel Bir Merhaba” projesi öğretmen ve öğrencilerinin bir araya geleceği ekip, Hollanda, Portekiz, İspanya gibi çeşitli ülkelerde eğitimler alacaklar.

Ordu’dan 4 Okul Hibe Desteği Aldı!
Okul eğitimi alanında Ordu genelinde hibe desteğine kabul edilen projeler ise şu şekilde:

  • Dijital Araçların Eğitime Entegrasyonu ve Teknoloji Koçluğu – Ünye Anadolu Lisesi
  • Çevreci Genç Liderler ve Savunucular Yetiştirmek – Kaynartaş Ortaokulu
  • Dijital Dünya’ya Özel Bir Merhaba – Çaybaşı Atatürk Ortaokulu
  • Doğal Hayatı Koru, Gelecek İçin Sen de Bir Adım At – Eczacı İlhan Hazinedar Ortaokulu

Haber: Talip KOCAKOÇ

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.